Spoštovani!

Obveščam vas, da je bila na spletnih straneh DGRM Kranj v zavihku OBJAVE danes objavljena nova objava s fotografijami o razstavi o življenju in delu generala Rudolfa Maistra ter o bojih za severno mejo, ki smo jo od 3. do 12. aprila 2024 postavili na Osnovni šoli Orehek.

Razstava o Rudolfu Maistru in bojih za severno mejo ter predavanje na OŠ Orehek v Kranju
Od 3. do 12. aprila 2024 je Društvo general Rudolf Maister Kranj na Osnovni šoli Orehek postavilo razstavo Zveze društev general Maister o življenju in delu generala Rudolfa Maistra ter o bojih za severno mejo …
www.dgrm-kranj.si

Devetošolcem te šole je 5. aprila eno šolsko uro o bojih za severno mejo s poudarkom na boje v Karavankah predaval tudi Janez Kavar, član DGRM Kranj, veteran vojne za Slovenijo in zelo dober poznavalec slovenske vojaške zgodovine.

12. aprila smo razstavo premaknili v OŠ Bistrica pri Tržiču, kjer bo postavljena do 22. aprila, 19. aprila pa bo organizirano tudi predavanje za devetošolce.

Lep pozdrav,
Roman Nahtigal