V ponedeljek, 24. 6. 2024, so se učenci  in učitelji Osnovne šole Orehek zbrali na prireditvi ob dnevu državnosti. Le-ta je potekala v avli šole, kjer so obeležili triintrideseti rojstni dan države.

V prvem delu so nas učenci popeljali na pot osamosvojitve in dneva državnosti, kar smo popestrili s torto, voščilom in darilom za državo. Idejna vodja je bila učiteljica Simona Merljak. Prireditev je popestril otroški zbor pod vodstvom učiteljice Polone Eržen, na klavirju jih je spremljala vzgojiteljica Alenka Hudobivnik, s trobento pa učenka Staša. Navdušeni so bili tudi nad violinistom Tristanom Majem, harmonikarico Loti in plesalko Anjo.

V drugem delu je učence nagovoril ravnatelj Drago Zalar ter nagradil učence in učenke, ki so na državnih tekmovanjih dosegli zlata in srebrna priznanja. Razredniki so naj učencem in učenkam podelili knjižne nagrade.

Po koncu prireditve so učenci s spričevalom v roki odšli na zaslužene počitnice.

Simona Merljak, Petra Rahne, Andreja Rupar Bizovičar