V zadnjem tednu pred božično-novoletnimi počitnicami (med 18. in 21. decembrom 2017) se je na šoli odvijal prav poseben dogodek. Vsak dan, od ponedeljka do četrtka, sta se v knjižnici zbrali dve skupini podaljšanega bivanja in uživali v predpraznični čajanki. Na čajanki so učenci poslušali pravljico, ki jo je vsak dan prebral poseben gost, popili čaj, pojedli piškot in uživali v prazničnem vzdušju okrašene knjižnice. Letos so se povabilu za branje pravljic odzvale tri učiteljice in en učitelj naše šole. Pravljice so brali: Monika Kos, učiteljica matematike, Petra Podlogar, učiteljica za dodatno strokovno pomoč, Polona Bogataj, socialna delavka in Marjan Bovha, učitelj geografije. Vsi so se zelo potrudili in zelo doživeto prebrali pravljico, ki so jo učenci podaljšanega bivanja z zanimanjem in navdušenjem poslušali.

Andreja Urbanec in Neža Sodnik