V petek, 19. maja 2023, se je v večernih urah na šoli začel odvijati prav poseben dogodek – noč v knjižnici. Povabilo so prejeli vsi učenci, ki so do 3. decembra, ko obeležujemo Prešernov rojstni dan, že končali celotno bralno značko in zlati bralci (to so bralci, ki so bralno značko uspešno opravili vseh devet let šolanja). Večer napolnjen z raznoraznimi delavnicami starih iger nikogar ni pustil ravnodušnega, saj so z veseljem sodelovali pri ristancu, šlik šlaku, kraljica koliko korakov, ura je ena, medved še spi, mačkah in miših, petelinjem boju, hitro spremeni gibe, rinkce talat, rajalnih in prstnih igrah, gnilem jajcu, kralju in kraljici … Po delavnicah je sledila skupna večerja, potem pa dolgo v noč (ali zgodaj v jutro) risanke za najmlajše in filmi za malo starejše. Po kratki noči je prišlo sobotno jutro, ko so po zajtrku vsi veselo pričakali svoje starše, da so jim poročali o pestrem dogajanju.

Splača se brati, saj le na ta način lahko prespiš v šoli. 🙂

Andreja Urbanec