V četrtek, 16. 11. 2023 je bil na OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem karierni dan za devetošolce. Povezale so se OŠ Orehek Kranj, OŠ Tržič in OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem. Slednja osnovna šola je bila organizatorica velikega dogodka. V svojih šolskih prostorih je tekom dopoldneva gostila 30 različnih predstavitev. Devetošolci so imeli priložnost poslušati in spoznati pet različnih srednjih šol. Predstavile so se jim vse srednje šole Gorenjske, Višja šola za gospodarsko poslovanje iz Avstrijske Koroške, ŠC Rogaška Slatina, gozdarska šola iz Postojne, pomorska šola iz Portoroža, ljubljanske SŠ kot so: oblikovna, kemijska, veterinarska, medijska in grafična, geodetska, farmacevtska. Devetošolci so prejeli številne informacije, slišali zanimive izkušnje nastopajočih dijakov, spoznavali razlike med SŠ. Za njih je bil dogodek še en kamenček več na poti pomembne odločitve, kam po osnovni šoli.

Marjeta Vene