Slovenska filantropija razpisuje natečaj Junaki našega časa (JNČ) z namenom razvoja in promocijo prostovoljstva med mladimi. OŠ Orehek Kranj je naziv potrdila peto leto zapored.

Prostovoljci so med šolskim letom sodelovali v šolskih prostovoljskih aktivnostih Z roko v roki in sodelovali z lokalno skupnostjo. Ob tem so nesebično krepili vrednote spoštovanja, sočutja, solidarnosti in sledili ciljem: promocija prostovoljstva, spodbujanje samoiniciativnosti, koristna izraba časa, senzibiliziranje mladih za potrebe soljudi v ožjem in širšem okolju.

Naziv JNČ je za prizadevno prostovoljno delo prejelo 9 prostovoljk: Taja Ćulibrk, Jerneja Grom, Ana Jerala, Ajda Malovrh iz 9. razreda in Tinkara Juvančič, Maša Kok, Zarja Orešnik, Evelin Podjed Primožič, Nika Vrhovnik iz 6. razreda.

Šolsko priznanje za večletno prostovoljstvo pa je prejela Anja Burjek iz 9. r.

Šola je nazive JNČ prevzela na podelitvi ob Slovesnem dnevu prostovoljstva, 21. 5. 2024, v Kočevju. Več o dogodku na povezavi:

Marjeta Vene