V ponedeljek, 24. 6. 2024, je na podružnični šoli Mavčiče, potekala prireditev ob dnevu državnosti. Učenci so se poklonili Sloveniji s kratkim odigranim prizorom, ki nas je spomnil, kako je do osamosvojitve sploh prišlo. V nadaljevanju smo v verzih in pesmi občudovali lepote Slovenije, učenci vsakega razreda pa so prireditev popestrili tudi z zanimivimi glasbenimi točkami.
Zaključek prireditve pa je bil namenjen petošolcem, ki so zaključili s šolanjem v Mavčičah in odhajajo na matično šolo na Orehku. Uspešno so opravili zaključni Mavški izziv, predali ključ odgovornosti in koristne nasvete četrtošolcem, ti pa so jim zaželeli srečno pot na Orehku. Za zaključek pa je sledilo še presenečenje. Vsi učenci so se postavili v špalir skozi katerega so ob zvokih skladbe Radetzky march in močnem aplavzu petošolci slavnostno odkorakali. SREČNO SLOVENIJA in SREČNO NAŠI PETOŠOLCI.

Polona Gajgar