V četrtek, 23. 3. 2023, je v stavbi Mestne občine Kranj potekal 33. medobčinski otroški parlament. Parlament je letos potekal v organizaciji OŠ Orehek Kranj, OŠ Naklo in OŠ Staneta Žagarja. Osrednja tema letošnje razprave je bila Duševno zdravje otrok in mladih. Mlade poslanke in poslance je nagovoril tudi župan Matjaž Rakovec. Izbrane parlamentarke iz OŠ Orehek so bile Hana Džananović, Brina Soršek, Manca Oblak, Neli Kamin, Anja Kapler in Lara Breskvar Jereb.

Parlamentarci so bili razdeljeni v tri delovne skupine. V teh skupinah so se pogovarjali o spremembah a krepitev duševnega razvoja, o virih moči, kako biti duševno zdrav in o vplivih okolja na duševno zdravje.

1. nacionalnega parlamenta v Državnem zboru Slovenije se bosta 11. aprila 2023 udeležili Lara Breskvar Jereb in Brina Soršek.

Katja Eržen Bratina