V letnem gledališču Khislstein se je v četrtek, 26. 5. 2022,  zbralo okrog 370 osnovnošolcev in učiteljev ter ostalih ljubiteljev francoščine iz vse Slovenije, ki jih povezuje ljubezen do francoskega jezika in kulture.

Na festivalu, ki ga pripravlja OŠ Orehek Kranj v sodelovanju s Slovenskim društvom učiteljev francoščine in ob podpori Mestne občine Kranj, Zavoda za turizem in kulturo Kranj, Zavoda RS za šolstvo, Francoskega inštituta v Sloveniji, Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, so se učenci z glasbo, poezijo in recitacijo ter gledališkimi točkami, predstavili v znanju francoskega jezika in poznavanju francoske kulture.

V dopoldanskem  času je bil celodnevni program obogaten z vodenim ogledom mesta, ki so ga odlično pripravili učenci OŠ Orehek pod mentorstvom učiteljice Irene Hočevar. Učenci so se lahko posladkali s palačinkami in sladoledom, ter se slikali na fotostojnici. Popoldne so sledili nastopi učencev.

Katja Eržen Bratina, koordinatorica festivala