Projekt »Melun, evropsko mesto«

Vodja projekta: Katja Eržen Bratina

Naša šola bo že deseto leto sodelovala v mednarodnem projektu MVE – »Melun, evropsko mesto«, v katerega so vključeni učenci od osmega do dvanajstega leta starosti. V projektu, ki poteka pod okriljem francoske občine Melun, poleg naše šole sodelujejo še osnovne šole iz Francije, Španije, Grčije, Italije, Nemčije in Velike Britanije.

Učenci, ki bodo obiskovali francoske urice in izbirni predmet francoščina 1, si bodo od septembra do aprila dopisovali s korespondenčno šolo v Melunu in izdelovali različne izdelke ter ob tem spoznavali našo deželo in kulturo ter značilnosti Francije in ostalih sodelujočih držav.

V mesecu maju se bodo vsi mladi Evropejci ob zaključku projekta zbrali na taboru v Franciji, kjer bodo sodelovali v športnih in ustvarjalnih delavnicah, se učili v šoli skupaj z dopisnimi prijatelji, spoznali francosko prestolnico in mesto Melun ter nastopili na zaključni prireditvi.