V sredo, 16. 9. 2020, so imeli učenci vseh razredov PŠ Mavčiče športni dan. Bil je lep sončen dan, kar je še pripomoglo k dobremu razpoloženju.

Učenci od 1. do 3. razreda so se z avtobusom odpeljali do Pirnič. Od tam so se povzpeli na Šmarno goro. Tu so si na soncu odpočili in pomalicali. Po isti poti so se vrnili v dolino in se z avtobusom vrnili v šolo.

Učenci 4. in 5. razreda so na planinski pohod krenili iz Podlubnika. Po asfaltni cesti so šli skozi vas Trnje do označene planinske poti, ki vodi k lovskemu domu na Križni gori. Na cilju so se učenci posedli na klopi in pojedli. Gozd nad kočo je bil zanimiv poligon za krajše raziskovanje in igro. Pot v dolino je minila hitro. Z avtobusom so se v šolo vrnili ob 13. uri.
Helena Rogelj