V okviru projekta Erasmus+ “Life skills and values for the pupils of the EU” so imeli učitelji srečanje in usposabljanje, in sicer od 18. do 22. 3. 2019. Le-to je potekalo na partnerski osnovni šoli v Las Palmasu na Gran Canaria. Učitelje so seznanili z njihovim šolskim sistemom in šolskim delom. Prav tako so bili učitelji prisotni pri pouku. Učenci so na različne načine predstavili partnerske šole iz Italije, Poljske, Grčije in našo šolo. Cilj usposabljanja je bil seznaniti učitelje z različnimi pristopi uvajanja intervencij za dobro počutje učencev z razvojem življenjskih spretnosti. Bilo je zanimivo, poučno in koristno, saj so si učitelji izmenjali veliko idej za delo in se pogovori o poteku projektnih aktivnostih.

Mateja Hafner